Karton Bardak Oz Ne Demek?

Karton Bardak Oz Ne Demek?Baskılı karton bardak tercih etmek istediğinizde oz kavramı ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Burada karton bardağın faydaları, baskılı karton bardağın avantajları ile birlikte oz kavramını da sizler için genel hatlarıyla açıklayacağız.

Bilindiği gibi Avrupa ve Amerika ülkelerinde farklı hesaplama şekilleri kullanılmaktadır. Bu durum kendini karton bardak konusunda da göstermektedir. Oz kavramı bütün dünya genelinde karton bardaklar konusunda kullanılan bir ölçü birimidir. Bu ölçü birimi karton bardak içindeki hacmin ölçülmesi ile birlikte sıvının hangi seviyede yer alabileceğini de gösterir. Oz kavramı çok yaygın bir hale geldiği için son zamanlarda karton bardak oz ne anlama gelir sorusu da gündemde yerini almıştır.

Yukarıda değindiğimiz gibi oz değeri karton bardak içine girecek sıvının maksimum boyutunu belirler. Böylece müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun karton bardak almaları mümkün hale gelir. Oz farklı ölçü birimlerine dönüştürüldüğü sırada ise bir takım hesaplamalar yapılmasını gerekli kılar.

En Popüler Oz Değerleri

Baskılı karton bardak konusunda en çok tercih edilmekte olan oz değerlerini sıralayacak olursak bunlar; 3 Oz, 6.5oz, 4 Oz, 12 Oz, 8 Oz, 7 Oz, 7.5 oz sayılabilir. Bu değerler firmamız tarafından da üretilmektedir. Saydığımız bu değerlerin gram ve milimetre olarak farklı hesaplama şekilleri de bulunmaktadır. Sıvılar genel olarak milimetre cinsinden hesaplanır. Bu konuda da aşağıda sizler için birkaç örnek ölçü verdik:

  • 1 Oz’un eşit olduğu mm 29,57'dir.
  • 4 Oz 112 mm eşittir ve bu daha çok Türk Kahvesi için kullanılır
  • 5 Oz 140 mm eşittir. Bu birim daha çok süt, mısır ya da dondurma için kullanılır
  • 7 Oz su bardağı ile eşit ölçüye sahip bir bardaktır. Sıcak ve soğuk içecekler için daha çok bu bardak tercih edilir ve 200 mm eşittir.
  • 8 Oz 225 mm olarak bilinir
  • 12 Oz ise 340 mm eşittir.

Oz Değeri ve Karton Bardak

Firmamız isteğiniz doğrultusunda, istediğiniz ölçüde baskılı karton bardak üretimi yapmaktadır. Oz değerini seçerken dikkat etmeniz gereken konu bu bardağı hangi alanda hangi ortamsa ve hangi içecek için kullanacağınızdır. Yukarıda verdiğimiz ölçüleri dikkate alarak kullanım alanınıza uygun karton bardak  seçebilirsiniz. Bardağınızın boyutunu seçtikten sonra istediğiniz baskıyı bizlere bildirmeniz durumunda bardağı size özel tasarlamaktayız.

Bütün ölçü birimleri konusunda baskılı karton bardak üretimi yapmaktayız. Profesyonel bir şekilde çalışan ekibimiz memnuniyetinizi arttırmak için üretimin her aşamasında sizlerin istekleri doğrultusunda hareket etmektedir. Ayrıca kaliteden ödün vermeden hem çevreye dost hem de insan sağlığına faydalı malzemeler kullanarak üretimimizi gerçekleştirmekteyiz.

Günümüzde neredeyse tüm şirketler karton bardağa ihtiyaç duymaktadır. Firmamız tarafından üretilen karton bardaklar toplu siparişlerinize uygun, avantajlı fiyatlarla siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Kullan at özelliğine sahip bu bardaklar hem kolay bir kullanım seçeneği sunarken hem de hijyenik bir kullanıma sahiptir. Ayrıca çevre dostu olarak ürettiğimiz bu bardaklar doğada kısa sürede yok olmaktadır. Yine tamamen doğal maddelerden ürettiğimiz baskılı karton bardaklar geri dönüşüme uygundur. Böylece geri dönüşüm yoluyla ülke ekonomisine katkı sağlayıp, zamandan ve enerjiden tasarruf ederek, doğal kaynak israfının da önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Istediğiniz Oz değerinde seçebileceğiniz baskılı karton bardaklarımızın bir diğer özelliği ise soğuk ve sıcak içeceklere uygun olarak üretilmeleridir. Bu sayede sıcak içeceklerinizi eliniz yanmadan kullanabilir, içeceğiniz bittiğinde kullan at özelliğine sahip bu bardakları kolaylıkla atabilirsiniz. Yine bu bardaklar sızmalara, kırılmalara, dökülmelere karşı da oldukça dayanıklıdır.

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Karton bardağınıza bastırmak istediğiniz içeriği (logo,fotoğraf, resim, yazı) +90 532 776 11 22 numaralı WhatsApp hattımıza gönderebilirsiniz., .

TOP