Karton Bardak ve Geri Dönüşüm

Baskılı karton bardak söz konusu olduğunda geri dönüşümün gündeme geldiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. Bu bardakların iç kısmı genellikle plastik olduğu için geri dönüşümün söz konusu olmamaktadır. Ancak firmamız doğa dostu üretim yaparak tamamen dönüşüme uygun karton bardaklar tasarlamaktadır. Çevre bilinci yüksek bireyler için hassasiyetle ürettiğimiz bardaklar doğayı da korumayı hedeflemekteyiz.

Kalabalıklaşan dünyada günden güne daha fazla su, maden, osman, petrol gibi doğal kaynakların tüketildiğini düşünürsek geri dönüşümün öneminin de giderek arttığını fark ederiz. Bu tür kaynakları geri dönüşüm sayesinde daha uzun süre kullanabiliriz. Geri dönüşüm ile atıkları tekrar değerlendirebilir böylece doğal kaynakları israf etmeden yeni ürünler elde edebiliriz. Örnek verecek olursak bir ton kağıt geri dönüştürülerek 17 ağacı kesilmekten kurtarabiliriz.

Bu başlık altında geri dönüşüm ile ilgili kısaca bilgi verdikten sonra, geri dönüşüme uygun baskılı karton bardak ne gibi faydalar sağlar değinmeye çalışacağız.

Dönüştürülebilir Karton Bardak

Bilindiği gibi geri dönüşüm son yıllarda daha fazla gündeme gelmeye başladı. Doğal kaynakların kıtlığı geri dönüşümü kaçınılmaz duruma getiriyor. Geri dönüşüm en basit ifadeyle, tekrar değerlendirilme ihtimaline sahip olan atık maddelerin çeşitli işlemler geçirmesi sonucunda yeniden üretim sürecine dahil edilme işlemidir.

Gün geçtikçe geri dönüşüme daha çok ihtiyaç duyar hale gelişimiz duyarlı firmaları buna uygun üretim yapmaya teşvik etmektedir. Geri dönüşüm sürecinin en önemli amacı kaynak tüketimini önlemek ve lüzumsuz kaynak tüketimi önüne geçmek olsa da atık çöp miktarını azaltmak konusunda da çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca katı atık taşınıp depolanması sorunları da geri dönüşüm ile engellenebilir. Böylece kaynaklar daha olumlu yönde kullanılarak hem ekonomiye hem de çevreye katkı sağlar. Bu da kıt kaynakların daha iyi yönetilmesine yardımcı olur.

Geri dönüşüme katkı sağlamak her bireyin görev edinmesi gereken bir konu. Bunun için geri dönüşümü olan maddelerin tüketilmesi önerilir. Örneğin bir plastik poşetin doğada çözünmesi yüzyılları alan bir süreçtir. Bunun yerine geri dönüşüme uygun maddelerden meydana gelen poşetler tercih edilebilir. Yine plastik bardak yerine geri dönüşüme uygun karton bardak tercih edebilirsiniz

Geri Dönüşüme Uygun Karton Bardak İle Enerji Tasarrufu Sağlayın

Geri dönüşüm sayesinde üretim süreci kısalır. Böylece enerji tasarrufu sağlanır. Örnek verecek olursak bir ağaçtan yeni bir karton bardak elde etmenin enerjisi yerine geri dönüşüme uygun karton bardaklar kullanılarak daha kısa sürede daha fazla üretim yapılır. Böylece neredeyse yarı yarıya enerji kullanılmış olunur. Zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan bu bardakları baskılı tercih etmeniz durumunda firmanızın logosu ile aynı zamanda iyi bir reklama da kavuşmuş olursunuz.

Karton Bardaklar İle Ülke Gelişimine Katkı Sağlayın

Geri dönüşüme uygun karton bardaklar doğal kaynak kullanımını azaltır, enerji tasarrufu sağlar, iş imkanı yaratır ve hammadde maliyetini de azaltır. Böylece ülke gelişimine de katkı sağlanmış olunur. Tüm bu sebepleri göz önünde bulundurarak firmamız, çevre dostu üretim yapmaktadır. Bu bardaklar sağlığa ve çevreye faydalı olduğu kadar pratik kullanım olanağı da sağlar.

Yukarıda saydığımız özelikleri dikkate alarak siz de baskılı karton bardak tercih ederek hem kendi sağlığınız için hem de doğa için daha faydalı bir tercih yapmış olursunuz. Aynı zamanda bu tercih ile ülke ekonomisine de katkı sağlarsınız. Bu bardakların baskılı olması firmanız için de büyük avantajlar sağlayacaktır. Hemen bardak seçeneklerini inceleyip sipariş vererek siz de bu avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Ardencup

170 gr + 18 gr PE
net 3,6 gr/1 Ad

Karton bardağınıza bastırmak istediğiniz içeriği (logo,fotoğraf, resim, yazı) +90 532 776 11 22 numaralı WhatsApp hattımıza gönderebilirsiniz., .

TOP